Indeks: Słodkiego Miłego Życia

Marka: Dolla

Kawa ziarnista Słodkiego Miłego Życia - Brasil Yellow Bourbon - Arabica 100%

Wyjątkowa kawa Arabica  z regionu Cerrado w Brazylii. Głównie z niewielkich rodzinnych plantacji. Smak i aromat przyjemnie łagodny. Delikatna o praktycznie zerowej kwasowości i goryczy. Body wyraźnie wyczuwalne. Słodycz melodyjna średnia do wysokiej. Brasil Yellow Bourbon w smaku to wyczuwalne nuty mlecznej czekolady, orzechów, migdałów miodu i...

Cena 27,00 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: W stronę słońca

Marka: Dolla

Kawa ziarnista W stronę słońca - Brasil Santos - Arabica 100%

Kawa Arabica  z regionu Santos w Brazylii. Głównie z niewielkich rodzinnych plantacji. Świetnie zrównoważone smak i aromat, delikatna o niewielkiej kwasowości i goryczy. Body wyraźnie wyczuwalne. Słodycz średnia do wysokiej. Kawa Brasil Santos to w smaku wyczuwalne nuty czekolady, orzechów, miodu, kakaowca. Kontynent Ameryka Południowa...

Cena 23,00 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: kawa1

Marka: Dolla

Kawa ziarnista Ale Meksyk - Meksyk SHB - Arabica 100%

Kawa 100% Arabica z terenów górskich i wulkanicznych w Meksyku. Jest uprawiana na dużych wysokościach, z dala od jakichkolwiek zanieczyszczeń, bez sztucznych nawozów. Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne są całkowicie naturalne. Body wyraźne, przyjemne, trwałe. Słodycz dość wysoka. W tej kawie możemy znaleźć przyjemną równowagę pomiędzy wyraźną słodyczą a...

Cena 28,00 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: Do zakochania jeden krok

Marka: Dolla

Kawa ziarnista Do Zakochania Jeden Krok - Arabica 100% blend

100% Arabica w postaci blendu ziaren z Brazylii, Gwatemali i Etiopii. Dobrze zbalansowany smak i aromat, delikatna z gęstą pianką, o niskiej kwasowości i goryczy. Body czyli posmak w ustach, wyraźnie wyczuwalne. Słodycz jedwabista średnia do intensywnej. W smaku wyczuwalne nuty czekolady, orzecha, karmelu i owoców tropikalnych. Aromatyczna, idealna do...

Cena 26,00 zł
Więcej
W magazynie
Wszystkie bestsellery
Karawana i Alibaba z 40 rozbójnikami

Alibaba i 40 rozbójników, czyli w grupie siła

– Młody! MŁODY! – zawołał herszt, zaglądając lekko otępiałym wzrokiem do pustej groty. – Gdzie są moje worki? Czy ja wydałem jakiś rozkaz, żeby je ruszać?!

Młody, który ciężko znosił początki rozbójniczej pracy, na samą myśl o rozmowie z przełożonym miał mdłości. Za nic nie mógł sobie przypomnieć, co się stało z kilkunastoma workami wielkości średniego wielbłąda, które banda przywiozła zeszłej nocy. Wiedział, że jego obecne położenie jest, delikatnie mówiąc, nienajlepsze.

 A starsi koledzy? No jakoś nie palili się do pomocy.

– Szef wołał? Bo wie szef, bo ten... problem jest – wybełkotał Młody.– Bo te worki z tym zielskiem, cośmy wczoraj przywieźli... to one ten... no zniknęły.

Twarz herszta zbielała, by za chwilę przybrać wszystkie kolory tęczy. Nie była to już zwykła irytacja, która towarzyszyła mu odkąd zaczął rekrutować do swojej bandy spośród okolicznych rzezimieszków. Jakby się dobrze przyjrzeć, można by zauważyć dym uciekający uszami bandyty.

– Jak to zniknęły?! – wysyczał przez zaciśnięte zęby. – Same?! Mówisz, że nie byliście w stanie przez kilka godzin upilnować jednej pary starych drzwi?!

– Ale to chyba nie było jakieś wartościowe... – Młody próbował ratować sytuację, chociaż rozważniej byłoby rozpłynąć się w powietrzu. – Trochę chwastów, trochę owoców, jakieś badyle... skoczymy z chłopakami wieczorem, narwiemy...

– Nie było wartościowe... nie było wartościowe – mamrotał w obłędzie herszt. – Wszyscy do mnie, natychmiast!

Trzydziestu dziewięciu facetów, którzy przed chwilą z lekkim uśmieszkiem szydzili z sytuacji Młodego, w mgnieniu oka stanęło na baczność. Żarty żartami, ale nikt nie chciał podpaść tuż po pierwszym skoku.

– Słuchać no, bezużyteczna bando partaczy! – warczał przełożony. – Za te worki, które jakimś cudem udało wam się zrabować, a które tak bezmyślnie zostawiliście bez opieki, mogliśmy kupić ze sto wiosek.

– Sto wiosek? To co tam było? – niezbyt inteligentnie zamruczał tłum.

– Herbata. Te chwasty to była herbata. Owocowa! I to nie byle jaka. Czarna porzeczka, czarny bez, hibiskus, płatki róży, ananas... Kandyzowany ananas! Jednym słowem herbata owocowa. Wszystko przeznaczone na sułtańskie stoły. Do tej pory takie rzeczy mogły się wam tylko śnić. A teraz co? Mieliście i pozwoliliście, żeby zniknęło! Do wieczora chcę mieć to wszystko z powrotem!

– Ale szefie, my nawet nie wiemy, gdzie szukać – wyksztusił jeden z drabów (nie wiadomo, czy odważny, czy głupi).

– Pozwólcie, że wam rozjaśnię – syczał dalej wściekły pryncypał. – Mieszka tu niedaleko taki jeden drań, z którym od dawna mam na pieńku. Nie dość, że regularnie podbiera moje łupy, to jeszcze załatwił całą moją poprzednią bandę. Moich najlepszych rabusiów! To przez niego muszę się teraz męczyć z wami. Macie znaleźć tego Alibabę i odebrać mój skarb!

Alibaba, Alibaba...

Wśród opryszków zapanował lekki niepokój. Owszem, słyszeli, że to niezły hochsztapler. I te jego diabelskie sztuczki, które wykończyły wyborowych zbirów z poprzedniego składu. Jakoś nikt nie miał ochoty natknąć się na tego hultaja. A tym bardziej specjalnie go szukać.

– Szefie, a nie dałoby się jakoś inaczej? Może zawiniemy coś z bazaru i opchniemy drożej? Bo ten, no... my nie mamy doświadczenia. A ten gość niebezpieczny jest.

– Dzisiaj chcę mieć wszystkie worki w grocie. DZISIAJ! Macie je odzyskać albo to będzie wasze ostatnie zlecenie. I wasz ostatni dzień! – wrzeszczał herszt. – Do roboty!

– No cóż, w grupie siła – pomyślał Młody, pakując się niezdarnie na konia. – Galopem, panowie! Dorwijmy te skarby, zanim szef dorwie nas.

Podobne wpisy

Indeks: Herbata owocowa Alibaba i 40 Rozbójników

Marka: Dolla

Herbata owocowa Alibaba i 40 Rozbójników

Mieszanka suszonych owoców: czarna porzeczka, czarny bez, hibiskus, rodzynki, płatki róży, ananas kandyzowany. Wspaniały i niepowtarzalny bukiet smaków i aromatów w naturalnej postaci herbacie owocowej. Herbata dostępna w papierowych torebkach kraftowych z okienkiem: 25g, 50g, 100g, 200g oraz słoiczkach szklanych 40g.

Cena 6,00 zł
Więcej
W magazynie

Podobne posty

Śledź nas na Facebooku

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć